Pierwszoligowiec za słaby na Korsze!

fot. Andrzej Adamiak

W poniedziałkowe popołudnie w hali widowiskowo-sportowej w Korszach zdarzył się… cud! Lokalna drużyna futsalu Daga Sport pokonała w 1/32 finału Pucharu Polski łódzkie Malwee i awansowała o szczebel wyżej!


W pucharze naszego kraju drużyna z Korsz reprezentuje województwo warmińsko-mazurskie. Klub Malwee Łódź, a właściwie Zawisza WNS Malwee Rzgów w rozgrywkach futsalowych gra aktualnie na poziomie I ligi (drugi poziom rozgrywkowy). Ale rozgrywki pucharowe są zawsze pełne niespodzianek, dlatego kibice w Korszach liczyli, że i podopieczni Krzysztofa Piwiszkisa mogą taką sprawić.

Mecz rozpoczął się od nerwów. Mimo lepszej gry gospodarze szybko stracili dwie bramki. Kontaktowy gol Mariusza Machniak ożywił nadzieję miejscowych, a kiedy Arkadiusz Kuciński wyrównał stan meczu było wiadomo, że korszanie łatwo skóry nie oddadzą bardziej doświadczonym rywalom. Łodzianie nie odpuszczali i kilka minut po wznowieniu było już 3:3. Gola dla Daga Sport zdobył Mariusz Kuśnierz, który po chwili dołożył kolejne trafienie. Ostatecznie gospodarze „dowieźli” zwycięstwo do końca, pokonując pierwszoligowców 6:3, a po golu dołożyli jeszcze raz Kuśnierz (hat-trick!) i Piotr Sawicki.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net