Mieszkańcy Reszla a gospodarka odpadami komunalnymi

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. M. Szymański

Ceny za wywóz odpadów komunalnych wywołują żywą dyskusję, niekiedy wręcz oburzenie. Chyba najlepszym przykładem jest gmina miejska Kętrzyn, gdzie ceny wzrosły do poziomu 31,80 zł, co szybko zakwalifikowało Kętrzyn do niechlubnej „czołówki” w skali kraju. Z podobnymi problemami borykają się samorządy w całej Polsce – ostatnio z problemem „zderzył się” m.in. Reszel.Nowa stawka – 29 zł za odpady segregowane – będzie obowiązywać reszelan od 1 lutego. Wcześniej mieszkańcy płacili tam za odpady segregowane 17 zł i 22 zł za niesegregowane (takie stawki obowiązywały od 1 czerwca 2019, wcześniej to było odpowiednio 11,50 zł i 16.50 zł). Trudno jednak winić w tej sytuacji same samorządy – takie windowanie cen wymusza na lokalnych władzach szereg czynników (m.in. wzrost opłaty marszałkowskiej). A samo wymuszanie segregowania odpadów płynie odgórnie.

W związku z tymi nowymi zasadami, które Rada Miejska w Reszlu podjęła podczas grudniowej sesji odbędzie się szereg spotkań z mieszkańcami. Warto przyjść, posłuchać, zapytać – rozwiać wszelkie wątpliwości.

Mieszkańcy Reszla, zamieszkujący ulice: Sienkiewicza, Słowackiego, Wyspiańskiego, Rynek, Reymonta, Podzamcze, Spichrzowa, Kraszewskiego oraz budynków, w których zlokalizowanych jest nie więcej niż sześć lokali mieszkalnych mają zaproszenie na spotkanie, które odbędzie się wtorek 14 stycznia o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Mickiewicza 4 w Reszlu.

Spotkania poświęcone gospodarce odpadami komunalnymi w Reszlu odbędą się także 15 stycznia (środa) o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. M. Konopnickiej 2 oraz 16 stycznia (czwartek) o godz. 16.00 w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. B. Chrobrego 1.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net