Sądowy zakaz jazdy nie przeszkodził mu wybrać się na zakupy do Rosji

fot. archiwum W-MOSG

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach, funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż motorowerzyście, który z sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wybrał się na nocne zakupy do Rosji.


Kiedy mieszkaniec gminy Bartoszyce stawił się do odprawy granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 29-latek za jazdę pod wpływem alkoholu w 2016 roku, otrzymał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie przejmując się wyrokiem ponownie siadł za kierownicę, dlatego w listopadzie 2019 roku sąd wydał mu znowu trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


Mimo kolejnego wyroku miłośnik kierownicy nadal nie rezygnował z jazdy. Tym razem wybrał się w godzinach nocnych na zakupy do obwodu kaliningradzkiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy po sporządzeniu stosownej dokumentacji przekazali „recydywistę” policjantom z Bezled. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: W-MOSG

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net