Areszt za znęcanie się nad partnerką. 34-latek może dostać za to 5 lat

Zdjęcie ilustracyjne. Fot., archiwum policji

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. Dzięki informacjom uzyskanym od poszkodowanej kobiety i zgromadzonemu przez policjantów materiałowi dowodowemu agresor został odizolowany. Sąd w Kętrzynie zastosował wobec sprawcy trzymiesięczny areszt tymczasowy.


W ubiegłą sobotę (18.01) Sąd Rejonowy w Kętrzynie na wniosek prokuratury oraz funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie zastosował wobec 34-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizycznej nad swoją konkubiną. Funkcjonariusze prowadzący sprawę zebrali obszerny materiał dowodowy, z którego wynika, że od września 2019 roku podczas wielokrotnych awantur mężczyzna wyzywał swoją partnerkę oraz uderzał i kopał po całym ciele. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Nie może być przyzwolenia na krzywdzenie drugiego człowieka – nie przechodźmy obok takich sytuacji obojętnie. Znęcanie się fizyczne i psychiczne nad członkami swojej rodziny jest przestępstwem ściganym z urzędu! O każdym przypadku przejawu agresji natychmiast powiadom Policję korzystając z numeru alarmowego 112!

źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net