Puchar burmistrza Korsz pojechał do Olsztyna. Szczypiorniści Warmii najlepsi

fot. archiwum gminy Korsze

W hali widowiskowo-sportowej w Korszach odbył się Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Korsz. Do zawodów przystąpiły łącznie cztery zespoły – po dwa z województwa warmińsko-mazurskiego (OKPR Warmia Energa Olsztyn, KS Szczypiorniak Olsztyn) i mazowieckiego (AZS UW Handball TEAM, CKS Jurand Ciechanów).


Aż trzy z wymienionych drużyn reprezentowały I Ligę Piłki Ręcznej, natomiast Szczypiorniak Olsztyn to rodzynek, który na co dzień występuje poziom niżej.

OKPR Warmia Energa Olsztyn – KS Szczypiorniak Olsztyn
Na pierwszy mecz wyszli zawodnicy obu olsztyńskich zespołów, a faworyta nie trudno było wskazać. Wszyscy spodziewali się pewnego zwycięstwa pierwszoligowców i tak też było. Mimo, że przewaga nie była druzgocąca to Warmiacy dość pewnie dowieźli wynik do końcowej syreny. Natomiast Szczypiorniak pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i mógł z nadzieją myśleć o zajęciu w turnieju trzeciej lokaty. Najbardziej dali o sobie znać Robert Targoński (KS Szczypiorniak Olsztyn) i Dawid Mięsopust (OKPR Warmia Energa Olsztyn), którzy rzucili po 6 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 29:22.

CKS Jurand Ciechanów – AZS UW Handball TEAM
Drugie półfinałowe spotkanie to rywalizacja zespołów z Mazowsza. Pomimo, że region wspólny, to drużyny na co dzień grają w dwóch oddzielnych grupach I Ligi. Dość długo, bo do 20 minuty, zespoły szły punkt za punkt, by w końcu zawodnicy z Warszawy mogli odskoczyć rywalom tuż przed przerwą rzucając celnie cztery razy do bramki rywala, jednocześnie nie tracąc przy tym ani jednego gola. Druga odsłona spotkania wyglądała podobnie do pierwszej. Drużyny nie marnowały swoich okazji co chwila trafiając do bramek, a prym w swoich szeregach wiedli zawodnicy z numerem 24 na koszulkach – Bartłomiej Smoliński (CKS Jurand Ciechanów) oraz Michał Steć (AZS UW Handball Team). Oboje zdobyli po cztery bramki licząc się jednocześnie w rywalizacji o statuetkę króla strzelców.

MECZ O III MIEJSCE
CKS Jurand Ciechanów – KS Szczypiorniak Olsztyn
W spotkaniu o najniższy stopień podium to drużyna z Ciechanowa była faworytem, ale przebieg meczu wcale na to nie wskazywał. Obie ekipy zaczęły podobnie co rusz skutecznie kończąc akcje pod bramką rywali. Delikatny przełom nastąpił po 10 minucie, kiedy to w przeciągu 6 minut CKS zdołał zdobyć 5 bramek tracąc zaledwie jedną. Dzięki temu podopieczni Arkadiusza Chełmińskiego wyszli na w miarę bezpieczne prowadzenie i po syrenie sygnalizującej koniec pierwszej części gry wygrywali 14:12. Mimo to Szczypiorniak nie składał broni i gonił wynik. Po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się Robert Targoński. Rozgrywający olsztynian rzucił aż 8 bramek w spotkaniu o III miejsce, jednak to nie wystarczyło do końcowego triumfu, bowiem w dobrej formie był również lider CKS’u – Bartłomiej Smoliński, który zakończył spotkanie z 5 trafieniami na koncie. Mecz zakończył się wygraną Juranda 29:26.

FINAŁ
OKPR Warmia Energa Olsztyn – AZS UW Handball Team
W finale spotkały się zdecydowanie najlepsze zespoły spośród grających tego dnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Korszach. OKPR Warmia Energa Olsztyn do tego meczu przystąpiła osłabiona brakiem Filipa Wadowskiego, który w pierwszym spotkaniu doznał kontuzji. Mecz zaczął się od wzajemnej wymiany. W 14 minucie Warmia podkręciła tempo i rzuciła cztery razy z rzędu, co dało jej przewagę. Dzięki tej części pierwszej połowy olsztynianie schodzili na przerwę z wynikiem 13:9. W drugiej odsłonie drużyny szły „łeb w łeb”. Kiedy w 43 minucie spotkania wydawało się, że wynik jest już przesądzony, to warszawiacy wzięli się do gry i zmniejszyli pięciobramkową stratę zaledwie do jednego gola. Ostatecznie Warmia odparła atak AZS’u i wygrała 24:22, a przysłowiową „kropkę nad i” postawił kapitalnie spisujący się w tym meczu Marcin Malewski (8 goli).

fot. archiwum gminy Korsze

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – OKPR Warmia Energa Olsztyn
II miejsce – AZS UW Handball Team
III miejsce – CKS Jurand Ciechanów
IV miejsce – KS Szczypiorniak Olsztyn

Nagrody indywidualne:
Najlepszy zawodnik KS Szczypiorniak Olsztyn – Robert Targoński
Najlepszy zawodnik CKS Jurand Ciechanów – Bartłomiej Smoliński
Najlepszy zawodnik AZS UW Handball Team – Wiktor Przybysz
Najlepszy zawodnik OKPR Warmia Energa Olsztyn – Marcin Malewski
Najlepszy zawodnik turnieju – Wiktor Przybysz (AZS UW Handball Team)
Najlepszy bramkarz turnieju – Daniel Makowski (OKPR Warmia Energa Olsztyn)
Najskuteczniejszy zawodnik turnieju – Robert Targoński (KS Szczypiorniak Olsztyn) – 14 goli

źródło: korsze.pl

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net