Przybieżeli do Sępopola kolędnicy

Wisienką na torcie były zasłużone podziękowania, które złożyły burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk i dyrektor M-GOK Magdalena Gutkowska oraz wspólnie odśpiewane kolędy "Bóg się rodzi" (Fot. Zuzanna Pycko i Urszula Jusiak)

Grupy kolędnicze z całego województwa zjechały w niedzielę do Sępopola, gdzie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Na scenie Domu Kultury zaprezentowali się doświadczeni kolędnicy, jaki młodsze grupy. Ich popisy artystyczne obserwowała publiczność, która nagradzała ich gromkimi brawami.

Koncert rozpoczęły Warmianki Sępopolskie, które szybko wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój.

Po nich wystąpiły młode i energiczne wokalistki ze Studia Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach. Zespół Contra z M-GOK w Sępopolu czyli Weronika Stankiewicz, Katarzyna Orłowska i Kinga Arodź, swoim występem wywołały na twarzach zgromadzonych zamyślenie i uśmiech, spowodowane najpewniej nastrojem wykonanych utworów. Młodzieżową cześć koncertu zamknęli uczestnicy zajęć gitarowych, które pod kierownictwem pana Janusza Bieńkowskiego odbywają się w sępopolskim domu kultury. Wykonali tylko kilka utworów, ale to wystarczyło by porwać publikę do wspólnej zabawy.

A to był dopiero początek… Artyści z Zespołu Ludowego Sterławiacy rozpromienili scenę barwnymi strojami, energicznym tańcem i pięknym śpiewem. Zabrali zgromadzonych w „podróż do Betlejem”. Nie było to zatem zaskoczeniem, że zostali nagrodzeni największymi brawami.

Wszystko dopełnił występ Zespołu Ludowego Wojcieszanie, który zaprezentował się w dwujęzycznym repertuarze. Ku radości zespołu okazało się, że spora część mieszkańców zna ukraińskie pastorałki.

Wisienką na torcie były zasłużone podziękowania, które złożyły burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk i dyrektor M-GOK Magdalena Gutkowska oraz wspólnie odśpiewane kolędy „Bóg się rodzi”. Frekwencja dopisała, więc sala rozbrzmiała z ogromną mocą. Gdy sala kinowa stała się pusta, wypełniła się sala dyskotekowa, ponieważ w myśl tradycyjnej polskiej gościnności, artyści udali się na poczęstunek.

Zuzanna Pycko

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net