Pijany kierowca „przestawił” znak drogowy i słup oświetleniowy [VIDEO]

fot. policja/monitoring

Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na jednej z głównych ulic miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nietrzeźwy 26-latek zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożny znak drogowy i słup oświetleniowy.


Do zdarzenia doszło w poniedziałek (20.01) około godz. 22. Policjanci zostali poinformowani o tym, że przy ul. Bydgoskiej w Kętrzynie, przy budynku szkoły podstawowej, pojazd osobowy uderzył w znak drogowy i słup oświetleniowy. Ze zgłoszenia wynikało też, że kierujący tego auta ucieka piechotą z miejsca zdarzenia.

W to miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze szybko zatrzymali sprawcę zdarzenia drogowego. Jak ustalili, zatrzymany 26-latek, który siedział za kierownicą osobowego BMW był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Nie miał natomiast uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Kętrzyna w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, spowodowanie kolizji oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net