Mrągowska „jedynka” będzie miała sztandar [VIDEO]

W lutym w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie odbędzie się uroczyste nadania sztandaru. Główną część wydarzenia zaplanowano w przyszkolnej hali widowiskowo-sportowej.Przez lata w placówce przy ul. Kopernika (na terenie byłej jednostki wojskowej) mieściły się gimnazjum i zespół szkół. W związku z reformą oświaty gimnazjum przestało istnieć i w roku szkolnym 2019/2020 szkoła stała się podstawówką.

Zaistniała zatem potrzeba nadania nowego sztandaru – mówi Dariusz Żyłowski, dyrektor SP nr 1. – Wspólnie z obecną Radą Rodziców i jej przewodniczącym Piotrem Kuszpitem zdecydowaliśmy o powołaniu Komitetu Fundacji Sztandaru i zbiórce pieniędzy na zakup.

Uroczystość nadania sztandaru zaplanowano na 19 lutego. – Będzie to wyjątkowe wydarzenie, w którym wezmą udział przedstawiciele naszego miasta, ale i reprezentanci województwa – dodaje dyrektor Żyłowski. Całość rozpocznie msza święta, później, już na hali widowiskowo sportowej, odbędą się oficjalne uroczystości. Dzień wcześniej odbędzie się święto patronalne szkoły, a uczniowie będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach.

Sztandar jest dla całej społeczności szkolnej symbolem Polski, narodu, a także „Małej Ojczyzny”, jaką jest szkoła. Jest znakiem, który łączy uczniów obecnych z tymi, którzy opuścili już progi szkoły i z tymi, którzy do niej przybędą.

źródło: UM Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net