Mieszkaniec Bartoszyc ukradł dezodorant i pobił ochroniarza

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Mieszkaniec Bartoszyc ukradł ze sklepu dezodorant warty kilkanaście złotych, potem jeszcze szarpał się z ochroniarzem i uderzył go, gdy ten próbował odebrać mu skradziony przedmiot.


Koło południa w poniedziałek 27 stycznia bartoszyccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jakiś mężczyzna szarpał się z ochroniarzem, a następnie uciekł ze sklepu. Do opisanej sytuacji doszło w centrum Bartoszyc. W trybie pilnym interweniowali policjanci z prewencji, którzy w rozmowie z pracownikiem ochrony ustalili szczegóły zdarzenia.

Uciekający mężczyzna wcześniej chciał wyjść ze sklepu z dezodorantem nie płacąc za niego. Ochroniarz próbował zatrzymać mężczyznę i odebrać mu skradziony przedmiot. Między nimi wywiązała się szamotanina, w trakcie której ochroniarz został odepchnięty i uderzony. Pracownik ochrony powiedział policjantom, że w grudniu minionego roku ten sam mężczyzna był ukarany przez policjantów mandatem karnym za kradzież z tego sklepu. Chwilę później znane już było nazwisko agresora – tłumaczy Marta Kabelis, oficer prasowy KPP w Bartoszycach. Policjanci zatrzymali go kilka ulic dalej. 42 – latek miał przy sobie skradziony dezodorant i przyznał się do kradzieży. Tego samego dnia trafił do policyjnej celi.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, przy czym czyn ten stanowi przypadek mniejszej wagi. Prokurator zastosował dozór wobec mieszkańca Bartoszyc. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net