Pierwszy krok do referendum w Kętrzynie?

Pełnomocnik inicjatora referendum Stanisław Kulas złożył powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w celu odwołania Ryszarda Niedziółki ze stanowiska burmistrza miasta Kętrzyn. Fot. Twój Kurier Olsztyński - TKO.pl

Przed godziną ósmą w środę 29 stycznia w biurze podawczym Urzędu Miasta w Kętrzynie pełnomocnik inicjatora referendum Stanisław Kulas złożył powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w celu odwołania Ryszarda Niedziółki ze stanowiska burmistrza miasta Kętrzyn. Godzinę później uczynił to samo w Olsztynie w Urzędzie Wojewódzkim.Inicjatorzy referendum w Kętrzynie zarzucają burmistrzowi Ryszardowi Niedziółce złe zarządzanie miastem i nieprawidłowe decyzje personalne przy obsadzaniu stanowisk w urzędzie miejskim, spółkach komunalnych oraz miejskich jednostkach organizacyjnych, a także drastyczną podwyżkę za wywóz odpadów komunalnych. To nie koniec zarzutów, ponieważ piątka inicjatorów „dorzuca” do tego powiększenie długu miasta o 8 milionów, złe inwestycje, narażenie budżetu na koszty przegranych spraw sądowych oraz wydawanie ogromnych pieniędzy na „propagandę miejską”.

Jeszcze tego samego dnia Komisarz Wyborczy w Olsztynie wydał potwierdzenie złożenia powiadomienia o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia gminnego referendum. By doszło ono do skutku organizatorzy akcji referendalnej muszą zebrać minimum 2 tys. podpisów w ciągu 60. dni. Gdyby im się udało – referendum mogłoby się odbyć w połowie czerwca.

Czy Kętrzyn dołączy do grona miast naszego regionu – Olsztyna i Ostródy – w których niezadowoleni mieszkańcy chcą odwołać swoich włodarzy?

źródło: info-Ketrzyn24

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net