Pieniądze z kościelnych skarbon już bezpieczne. 31-letni włamywacz w rękach policji

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Bartoszycka policja zatrzymała mężczyznę, który włamywał się i wchodził do wnętrza świątyń przez wybijane szyby. Jako cel obrał sobie kościół i cerkiew w Górowie Iławeckim. Jego łupem padały pieniądze z kościelnych skarbon. Wartość zniszczeń jakie poczynił jest ustalona i wynosi ponad 5 tys. złotych, jednak nie wiadomo ile złodziej mógł wynieść z pieniędzy dawanych przez wiernych.


Na początku grudnia minionego roku i w połowie stycznia bieżącego doszło do dwóch włamań do kościołów w Górowie Iławeckim. Sprawca, działając pod osłoną nocy, wybijał szyby w kościelnych oknach, wchodził do środka niszcząc przy tym witraże, obrazy, kinkiety, czy freski. Jego łupem padały pieniądze z kościelnych skarbon.


Policjanci ustalili kto może stać za włamaniami do kościoła i cerkwi w Górowie Iławeckim. 31 – letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego został zatrzymany w poniedziałek 27 stycznia, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do winy. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował go na 3 miesiące. Za przestępstwa, które popełnił grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net