Dwie godziny i dwa groźne zdarzenia na drogach powiatu kętrzyńskiego

fot. KPP Kętrzyn

Do dwóch groźnych zdarzeń drogowych na terenie powiatu kętrzyńskiego doszło w poniedziałkowy poranek (3.02). O godz. 6. w Nowej Różance gm. Kętrzyn czołowo zderzyły się dwa auta, a dwie godziny później w rejonie miejscowości Radosze gm. Barciany auto wpadło do rowu. W wyniku oby zdarzeń trzy osoby trafił do szpitala.


W poniedziałek parę minut przed godz. 6.00 kętrzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło drodze W650 w rejonie miejscowości Nowa Różanka w gminie Kętrzyn. – Policjanci ustalili na miejscu, że 39-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf jadąc w kierunku Kętrzyna od strony Srokowa na łuku drogi w prawo, zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z audi, którym kierował 29-latek – informuje Anna Baluta z kętrzyńskiej komendy. W wyniku zdarzenia 29-letni pasażer audi trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Do drugiego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło po godz. 8.00 na drodze W590 w rejonie miejscowości Radosze w gminie Barciany. – Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat 38-latek nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał po skarpie do przydrożnego rowu – dodaje rzecznik KPP w Kętrzynie. Pasażerami pojazdu były dwie kobiety. 38-latka i 43-latka z obrażeniami głowy i kończyn dolnych trafiły do szpitala w Kętrzynie. Kierujący był trzeźwy.

W związku ze zdarzeniami na drogach policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Przez miniony weekend kętrzyńscy funkcjonariusze skontrolowali 72 pojazdy, 37 kierowców zostało ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia, z czego 30 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dla dwóch kierujących zatrzymane zostały uprawnienia, a trzech kierujących straciło dowody rejestracyjne. W trakcie prowadzonych kontroli funkcjonariusze z ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 235 kierujących. Policjanci pracowali na miejscu siedmiu zdarzeń drogowych z czego dwa to wypadki.


W sobotę (01.02) około godz. 5.30 w Reszlu na skrzyżowaniu ulic Warmińskiej z ulicą Chrobrego doszło do wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że 59-letni kierujący pojazdem marki Renault Master nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu volkswagenowi, którym kierował 58-latek. W wyniku tego zdarzenia kierujący volkswagenem wraz z 53-letnią pasażerką z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.

źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net