Gmina Mrągowo zainwestuje w OZE

Z projektu skorzysta m.in. Szkoła Podstawowa w Marcinkowie (na zdjęciu). Fot. archiwum gminy

O dofinansowaniu modernizacji obiektów użyteczności publicznej pod kątem Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) informuje gmina Mrągowo. Wniosek został bardzo wysoko oceniony, dzięki czemu jeszcze w tym roku zostanie zrealizowana instalacja pomp ciepła i fotowoltaiki. Samorząd otrzyma na ten cel blisko 1 milion złotych.


Wniosek o dofinansowanie do projektu „Zastosowanie odnawialnych źródeł energii w obiektach użyteczności publicznej w Gminie Mrągowo” został złożony w ubiegłym roku. Wartość projektu wyniosła ponad milion złotych. – Nasza koncepcja wykorzystania OZE dotyczyła instalacji fotowoltaicznych na Szkołach Podstawowych w Marcinkowie, Kosewie, Szestnie oraz na budynku oddziału przedszkolnego w Bożem. Dodatkowo w Kosewie i Bożem projektanci zaplanowali montaż pomp ciepła – mówi Piotr Piercewicz, wójt gminy. 

Zainteresowanie konkursem ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski było ogromne. Na ostatecznej liście rankingowej znalazło się 114 wniosków, do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 63, a nasz projekt zajął 11 miejsce. – Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku. Czekamy na podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim. Inwestycja poprawi efektywność energetyczną i jesteśmy przekonani, że stanie się także dobrym przykładem, że warto inwestować w OZE – dodaje wójt Piotr Piercewicz.

Wartość projektu w liczbach:
Wartość projektu 1 079 553,78 zł
Wartość dofinansowania – 913 574,71 zł
Wkład własny gminy 165 979,07 zł

źródło: Gmina Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net