Kolejny nieodpowiedzialny. Jechał zygzakiem na jednośladzie

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

We wtorek (04.02) parę minut przed godz. 23:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki otrzymał informację, z treści której wynikało, że drogą w stronę Karolewa jedzie motorowerem pijany mężczyzna.Na miejsce od razu skierowany został patrol, który w rejonie miejscowości Cegielnia gm. Kętrzyn zatrzymał nieodpowiedzialnego kierującego. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 49-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Kętrzyn w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Nie ma znaczenia to, czy nietrzeźwy na drodze to kierowca samochodu, motoroweru, rowerzysta czy pieszy – każda nietrzeźwość w ruchu drogowym stanowi poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla jego uczestników. Policjanci zdając sobie sprawę z tego, jakie ryzyko wiąże się z obecnością osób pod wpływem alkoholu na drodze, zdecydowanie reagują podejmując wobec nich interwencje i wyciągają surowe konsekwencje – przestrzega rzecznik kętrzyńskiej policji, Anna Baluta.

Pamiętajmy – motorower i skuter, nawet o pojemności 50 ccm jest traktowany jak każdy inni pojazd na drodze. Przez to jego prowadzenie po spożyciu nie jest wykroczeniem (jak w przypadku roweru), a przestępstwem. Konsekwencje prawne są identyczne jak w przypadku motocykli czy samochodów. Osoby, które mimo sankcji będą kierowały motorowerem narażają się na sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, grzywnę a nawet więzienie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net