Kętrzyn. Burmistrz obiecuje obwodnicę, ale nie z ministerstwem

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum GDDKiA

W specjalnym oświadczeniu wydanym na miejskim profilu w mediach społecznościowych burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka poinformował mieszkańców o rozpoczęciu procesu budowy obwodnicy miasta. Wszystko dzięki „doskonałej współpracy z władzami województwa”.Przed kamerą burmistrz Kętrzyna oznajmił: – Jest mi niezmiernie miło poinformować państwa, że dzięki naszej bardzo dobrej współpracy z zarządem województwa warmińsko-mazurskiego, po wielu rozmowach i ustaleniach, rozpoczynamy proces budowy obwodnicy Kętrzyna – mówił Ryszard Niedziółka. – To szansa na rozwój naszego miasta, na nowe tereny inwestycyjne i doskonałe skomunikowanie miasta z resztą regionu.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie ogłosił już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy. Na tym etapie miasto ma nie ponosić żadnych kosztów, choć wartość samej dokumentacji to może być nawet kilkaset tysięcy złotych. Obwodnica ma połączyć ze sobą drogę wojewódzką Kętrzyn – Mrągowo z drogą wojewódzką nr 594 (Bisztynek – Kętrzyn), dalej z drogą nr 592 (Bartoszyce – Kętrzyn), aż po drogę wojewódzką nr 591 z Kętrzyna w stronę Barcian i granicy.

Zanim pojawią się pierwsze prace musi powstać projekt budowlany z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami administracyjnymi oraz projekt wykonawczy wraz ze specyfikacjami technicznymi. Składanie ofert mija 9 marca, a wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację zadania. Zatem droga do realizacji jednej z obietnic wyborczych Ryszarda Niedziółki jest jeszcze bardzo daleka.

Zapowiedź obwodnicy pojawiła się po tym, jak media obiegła wiadomość o ministerialnym programie „100 obwodnic”, na który rząd ma przeznaczyć 28 miliardów złotych. Trudno tam jednak wypatrywać Kętrzyna – z naszego regionu Ministerstwo Infrastruktury „doceniło” projekty obwodnic w Olsztynie, Szczytnie, Piszu, Smolajnach koło Dobrego Miasta oraz podoleckich Gąskach. Miasto Kętrzyn chce zbudować obwodnicę z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego.

red.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net