Już dziś zaplanuj sobie wieczór 22 lutego

Piłka z autografem Lewandowskiego, lot widokowy ultralekkim samolotem czy koszulka podpisana przez Hołowczyca już niebawem trafią pod młotek. W sobotę, 22 lutego w Kościele Zielonoświątkowym w Mrągowie odbędzie się II edycja koncertu „Co ma miłość do kochania”. Dochód z imprezy zostanie przekazany na operację nóżki Marcelinki Biernackiej ze Śniadowa.Obok tej tragedii nie można przejść obojętnie. Marcelinka Biernacka przyszła na świat z deformacją kości piszczelowej prawej nóżki oraz z dodatkowymi i zrośniętymi paluszkami. Po porodzie mama dziewczynki usłyszała, że jedynym ratunkiem może okazać się amputacja chorej nóżki. Pani Gosia nie załamała się, postanowiła walczyć o córeczkę i szukać dla niej pomocy.

Już będąc w ciąży, na własną rękę szukałam pomocy. O chorej nóżce dowiedziałam się w 18. tygodniu i zaczęłam szukać podobnych przypadków w Internecie. Tak trafiłam na dr Paleya z USA, wyczytałam, że w Polsce powstał jego Instytut i zajmują się takimi wadami. Jak już urodziłam Marcelinkę, to skontaktowałam się z tym Instytutem – ze łzami w oczach przyznaje Małgorzata Chrzanowska, mama Marcelinki.

Światełkiem w tunelu okazała się operacja w warszawskim instytucie, ale na drodze do szczęścia stanęły kwestie finansowe. Pierwsza z trzech operacji, jaką musi przejść Marcelinka, by móc postawić pierwsze kroki, warta jest 257 273,21 zł. To kwota dla mamy dziewczynki okazała się nieosiągalna.

Historia Marcelinki poruszyła wiele serc
Na szczęście, do walki o nóżkę dziewczynki bardzo szybko przyłączyło się się wiele osób, wzruszonych historią dziewczynki. Pomoc ruszyła jak lawina. Podczas wydarzeń charytatywnych i zbiórek udało się zebrać ponad 200 tys. zł, a za pośrednictwem internetowych portali ponad 38 tys. zł. Do szczęścia potrzebne jest jeszcze 20 tys. zł.

Uratować nóżkę małej Marcelinki postanowili także organizatorzy koncertu „Co ma miłość do kochania”. Decyzja o zorganizowaniu drugiej edycji tego wydarzenia zapadła niemal od razu. Zaproszenia do zaśpiewania w szczytnym celu przyjęła utalentowana mrągowska młodzież pod muzycznym kierunkiem Mariusza Garnowskiego.

Podarować vouchery i gadżety na licytację zgodziło się blisko pięćdziesięciu darczyńców. – Wśród przedmiotów, które pójdą pod młotek znalazły się piłka z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka podpisana przez Krzysztofa Hołowczyca, piłka z autografami siatkarzy AZS Indykpol Olsztyn czy lot widokowy nad Mrągowem ultralekkim samolotem – z radością przyznają organizatorzy koncertu. – Pomóc zdecydowali się mieszkająca w Niemczech artystka oraz pracownie artystyczne z Goręczyna (w województwie pomorskim) oraz z Bielska-Białej. Za okazane serce dziękujemy również lokalnym przedsiębiorcom, dzięki którym na naszą licytację trafiło kilkadziesiąt voucherów i kart podarunkowych na usługi gastronomiczne i motoryzacyjne, zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, sesje fotograficzne oraz masaże. Naszą akcję wsparli także lokalni pisarze i artyści, nie zabraknie więc książek z autografami, obrazów i rękodzieła.

Również Wy możecie pomóc Marcelince w walce o nóżkę. Zarezerwujcie sobie czas i w sobotę, 22 lutego przyjdziecie na koncert charytatywny „Co ma miłość do kochania”. Wydarzenie odbędzie się w budynku Kościoła Zielonoświątkowego w Mrągowie (przy ulicy Spacerowej 2A). Początek  o godzinie 17:00.

Możecie także dokonać wpłaty za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Każda, dosłownie złotówka ma znaczenie. Każda nawet symboliczna wpłata jest w tym momencie na wagę złota.

Marlena Bieleninik