Parlamentarzyści obiecali wspierać rodzime źródła białka roślinnego

Przedstawiciele Klastra Agroport: (od lewej) Wiktor Sturlis, Krzysztof Sturlis, Rafał Banasiak na spotkaniu z parlamentarzystami

Krzysztof Jurgiel, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz Zbigniew Babalski poseł PiS, spotkali się w Ostródzie z rolnikami. Byli tam przedstawiciele Klastra Agroport. Parlamentarzyści obiecali wspierać rodzime źródła białka roślinnego. 


Parlamentarzyści w Ostródzie gościli w niedzielę. To akcja spotkań z wyborcami, którą europoseł rozpoczął już w grudniu ubiegłego roku. Krzysztof Jurgiel jeździ po swoim okręgu wyborczym, by poznać problemy swoich wyborców. W tym przypadku rolników. Spotkanie dotyczyło przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) po 2020 roku.

W Ostródzie nie zabrakło przedstawicieli Klastra Agroport, którzy przedstawili problemy i poprosili o interwencje w sprawie upraw roślin białkowych.

—  Trzeba przywrócić ochronę roślin bobowatych w ramach programu EFA —  jasno postawił sprawę Rafał Banasiak, prezes Klastra Agroport, a europoseł Jurgiel obiecał interweniować w tej sprawie u Komisarza Wojciechowskiego.

Poseł Babalski, dodatkowo potwierdził interpelację poselską w sprawie kontynuacji ministerialnego programu wsparcia rodzimych źródeł białka roślinnego „Polskie Białko”. Ze szczególnym naciskiem na wdrożenie mechanizmów organizacji rynku od pola do stołu.

Sprawie będziemy się przyglądać.

Tomasz Miroński