Po trzech piwach „za kółko”? Mieszkaniec Górowa nie widział w tym problemu

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Pijany 62–latek jechał całą szerokością ul. Wyszyńskiego w Górowie Iławeckim. Mężczyzna wyjechał na przeciwległy pas ruchu, którym jechał radiowóz, a następnie szybko wrócił na prawidłową stronę. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w organizmie.


Policjanci patrolujący miasto i gminę Górowo Iławeckie na ul. Wyszyńskiego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego audi. 62–latek zwrócił na siebie uwagę policjantów po tym, jak bez żadnej przyczyny wjechał na ich pas ruchu, a następnie orientując się w sytuacji wrócił na prawidłową stronę drogi.


Niebezpieczne manewry mężczyzny może tłumaczyć alkohol w jego organizmie, a miał go ponad dwa promile. Amator jazdy „na podwójnym gazie” stracił prawo jazdy, a jego bezmyślność znajdzie swój finał w sądzie.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net