Drogowa recydywa? Dalej jeżdżą bez zezwolenia i po pijanemu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. archiwum policji

Mieszkaniec Górowa Iławeckiego w ostatnim czasie został kolejny raz zatrzymany na kierowaniu „pod wpływem”. Mężczyzna miał w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu. Inny kierowca z aktywnym sądowym zakazem kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi złapany za kierownicą – on też został zatrzymany nie po raz pierwszy. Obaj odpowiedzą przed sądem.


W czwartek (5.03) po południu na trasie Bisztynek – Grzęda dzielnicowi z posterunku policji w Bisztynku zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, o którym wiedzieli, że nie może kierować z uwagi na sądowy zakaz. Nie dalej jak dwa miesiące wcześniej dzielnicowy interweniował wobec 73–latka z tego samego powodu. Mieszkaniec gminy Bisztynek ma zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi orzeczony za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, obowiązujący do października 2021 roku. Mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


Kolejny nieodpowiedzialny i pijany mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia wieczorem na ul. Wyszyńskiego w Górowie Iławeckim. 62–latek miał w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna był też zatrzymany przez policjantów na kierowaniu w stanie nietrzeźwości zaledwie kilka dni wcześniej w tym samym miejscu i o tej same porze.Tamtego dnia miał w organizmie ponad 2 promile i stracił prawo jazdy. Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” odpowie przed sądem za przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, czekają go surowe konsekwencje.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net