Uczennice bartoszyckiej „Odzieżówki” laureatkami wojewódzkiej olimpiady

fot. archiwum szkoły

Weronika Stapel i Katarzyna Kołdysz – uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach zajęły III miejsce w XXV Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej. Laureatki przygotowywał Jarosław Puszko.Finał wojewódzki olimpiady odbył się w piątek 6 marca w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uczestniczyli w nim reprezentanci 20. szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego.

Etap wojewódzki składał się z dwóch części. W pierwszej (pisemnej) uczniowie rozwiązywali test obejmujący 50 pytań, po którym do drugiego etapu (teoretyczno-praktycznego) przechodziło tylko pięciu najlepszych zespołów. W etapie tym finaliści odpowiadali na pytania przygotowane przez przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, musieli także udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w specjalnie zaaranżowanych scenkach przygotowanych przez przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego PCK.

Serdecznie dziękujemy wicestaroście bartoszyckiemu Władysławowi Bogdanowiczowi za zorganizowanie transportu do Olsztyna – mówi Jarosław Puszko. – Dziękujemy również Paulinie Dwinów za cenne wskazówki z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz panu kierowcy Wojtkowi za bezpieczną podróż i kibicowanie.

Głównym celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.

Organizatorem olimpiady był wojewoda Artur Chojecki — szef Obrony Cywilnej na terenie województwa, który ufundował nagrody dla najlepszych zespołów.

ZSP2

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net