Przynajmniej dwaj zapaśnicy Orła Karolewo pojadą na olimpiadę młodzieży

fot. archiwum gminy

W weekend w Nowinach koło Chęcin odbył się pierwszy z dwóch turniejów o Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Turniej był jednocześnie pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest najważniejszą krajową imprezą do lat siedemnastu.W zawodach wystartowało 229 zawodników z całej Polski, w tym pięcioosobowa reprezentacja Warmii i Mazur, oparta na zawodnikach GLKS Orła Karolewo i LUKS Warmii Lidzbark Warmiński. Zawodnicy z Karolewa już w pierwszym starcie wywalczyli dwie kwalifikacje. Mimo debiutu w wyższej kategorii wiekowej pokazali swoją wartość sportową, wygrywając pojedynki ze starszymi rywalami. Start w OOM zapewnili sobie Kacper Koczergo (8. miejsce w kat. 51kg) oraz Maciej Szmyd (3. miejsce w kat. 55kg), natomiast Szymon Ptak (kat. 80kg) będzie musiał szukać szans w kolejnym pucharze.

Kacper Koczergo toczy wyrównane pojedynki z najlepszymi zawodnikami z kraju i widoczny jest ciągły progres tego zawodnika – mówi Łukasz Szmyd. Trener Orła uważa, że zawodnik rozwijający się w takim tempie ma duże szanse na medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w maju. Natomiast brązowym medalem Pucharu Polski Kadetów Maciej Szmyd tylko potwierdza wysoki poziom sportowy. – Nasz zawodnik stoczył w turnieju sześć pojedynków, wygrywając pięć z nich. Jest jednym z faworytów do złotego medalu najważniejszej imprezy tego roku.

Warmię i Mazury na OOM reprezentował będzie również zawodnik Warmii – Jakub Wilczyński (4/5 miejsce w kat. 71kg). Kwalifikacje przeszedł też wychowanek Orlika Nawiady – Kamil Giers (5/6 miejsce w najcięższej kategorii), dziś występujący w barwach klubu MKS Cement-Gryf Chełm.

Łukasz Szmyd

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net