Od trzydziestu lat niosą pomoc potrzebującym

Fot. Paweł Krasowski/mragowo.pl

W tym roku swoje 30-lecie świętuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie. Z tej okazji odbyła się uroczystość, w której udział wzięli byli i obecni pracownicy MOPS, a także władze miasta.Historia mrągowskiego MOPS-u sięga lat 90., kiedy w Polsce miały miejsce zmiany społeczno-gospodarcze po PRL-u. Zmieniały się struktury państwa, powoływano nowe organizacje. Wiosną, w oparciu o nową ustawę o samorządzie terytorialnym, wiele miast powoływało do życia jednostki, przejmujące wszystkie zadania z zakresu pomocy społecznej. W Mrągowie te zadania powierzono nowo utworzonemu Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

MOPS rozpoczął pracę 1 marca 1990 roku – wspomina Julian Osiecki, który placówką kierował do lipca 2019 roku. – Kiedy zaczynaliśmy budować struktury naszego Ośrodka przyświecał nam jeden cel – pomoc potrzebującym i poprawa jakości życia Mieszkańców. Mam nadzieję, że udało nam się to osiągnąć. Dziękuję wszystkim pracownikom, tym byłym i obecnym, za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy.

Praca w MOPS-ie nie należy do najłatwiejszych, bo kadra ośrodka codziennie musi zmagać się z ludzkimi problemami – powiedział zastępca burmistrza Mrągowa, Tadeusz Łapka. – MOPS pomaga dzieciom, rodzinom, osobom starszym, niepełnosprawnym, bezdomnym czy chorym. Pracownicy i dyrekcja ośrodka to profesjonaliści – zawsze życzliwi i służący pomocą. Dziękuję za minione lata i życzę pomyślności w dalszej działalności.

źródło: UMM

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net