Decyzja władz Kętrzyna w sprawie koronawirusa

fot. Miasto Kętrzyn

Na środowym briefingu prasowym zastępca burmistrza Kętrzyna – Maciej Wróbel zakomunikował o tymczasowych zasadach funkcjonowania urzędu, miejskich szkół, przedszkoli, żłobków i instytucji.


Decyzją ministra edukacji narodowej czasowo zostają zawieszone zajęcia edukacyjne. Od 16 do 25 marca w Kętrzynie zamknięte będą żłobki, przedszkola i szkoły publiczne i niepubliczne. W dniach 12 i 13 marca w żłobkach, przedszkolach i szkołach prowadzone będą zajęcia opiekuńcze, ale rekomendujemy aby rodzice – jeśli nie muszą – nie przyprowadzali swoich dzieci do placówek. W tym czasie nauczyciele pozostają w gotowości do pracy – zgodnie z tym co zarządzi dyrektor każdej placówki. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).


Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że udostępnione zostaną informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele. Na platformie epodręczniki.pl znajduje się szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

W czasie zawieszenia zajęć edukacyjnych Urząd Miasta będzie funkcjonował w sposób ograniczony. Spodziewana jest absencja pracowników na poziomie 25%. – Apelujemy do mieszkańców o ograniczenie wizyt i przełożenie spraw, które nie wymagają pilnej interwencji, na później. To samo dotyczy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówił podczas briefingu burmistrz Wróbel.

Do 25 marca odwołane zostają wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe, także jutrzejsza Gala Osobowości. Odwołane zostają treningi i zajęcia dodatkowe w miejskich jednostkach (MOSiR, KCK, kino, Muzeum i Biblioteka) wystawy i wernisaże. Jednostki te będą w tym czasie zamknięte dla mieszkańców.

Apelujemy o przestrzeganie zasad higieny, unikanie skupisk ludzi, ograniczenie aktywności szczególnie osoby starsze czyli z grupy największego ryzyka zachorowania.

źródło: Miasto Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net