Kętrzyn. Nowe ustalenia władz miasta w sprawie zachowania bezpieczeństwa

Podczas piątkowego briefingu w Urzędzie Miasta w Kętrzynie zastępca burmistrza Maciej Wróbel zapewnił mieszkańców, że w chwili obecnej na terenie miasta nie stwierdzono żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Przyznał też, że kilkanaście osób pozostaje w kwarantannie.Burmistrz Wróbel powiedział, że to, iż dzisiaj – na szczęście – nie ma stwierdzonych zachorowań w mieście, nie oznacza braku działań, które mogą powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby. – To, że problem wydaje się być odległy, nie oznacza, że musimy udawać, że go nie ma – powiedział Maciej Wróbel. – Tym bardziej, że mamy informacje, że na terenie Włoch czy Niemiec przebywają mieszkańcy naszego miasta, którzy za chwilę albo już są w drodze do domu.

Prócz zamkniętych już szkół, przedszkoli, żłobków i placówek oświatowych od poniedziałku (16.03) czasowo zawieszona zostaje komunikacja miejska, a także strefy płatnego parkowania w mieście. Praca w urzędzie zostaje ukrócona do niezbędnego minimum, a zaplanowana na 26 marca sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie odbędzie się bez udziału mieszkańców, jednak ma być transmitowana online.

Informacje w sprawie zmian w zw. z pandemią koronawirusa oraz apel o odpowiedzialność i zachowanie środków prewencyjnych.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net