Koronawirus. Bartoszyce. Zobacz, jak będą pracować urzędy, instytucje i komunikacja miejska

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, swoja pracę ograniczają bartoszyckie urzędy i instytucje . 


• URZĄD MIASTA BARTOSZYCE
W dniach 16 – 25 marca 2020 r. interesanci przyjmowani będą w godzinach 10:00-14:00. Kasa urzędu w dniach 13-27 marca 2020 r. będzie nieczynna. Prosimy większość spraw załatwiać telefonicznie lub przez ePUAP.

• SZKOŁY, PRZEDSZKOLA, PUNKTY OPIEKI
W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, od 12 do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie bartoszycki jednostek systemu oświaty zostaje czasowo zawieszone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i punkty opieki nad dziećmi do lat 3, zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Budynki pozostają zamknięte.

• JEDNOSTKI KULTURY
W związku z zaleceniami Ministra Kultury Bartoszycki Dom Kultury oraz bartoszyckie biblioteki od 11 marca odwołują wszystkie zajęcia, imprezy oraz spotkania. Jednostki pozostają zamknięte.

• BARTOSZYCKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI
W związku z zaleceniami Ministra Sportu obiekty sportowe (Kompleks przy ul. Limanowskiego – sala fitness, siłownia, sauna oraz Centrum Aktywizacyjne przy ul. Korczaka) zostają zamknięte do odwołania.

• POMOC SPOŁECZNA
W związku z komunikatami Wojewody Warmińsko – Mazurskiego interesanci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w dniach 16 – 25 marca 2020r. przyjmowani będą w godzinach 10:00-14:00. Kasa będzie czynna bez zmian. Zajęcia zorganizowane zostają odwołane. Dzienny Dom Senior+ oraz Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Pieniężnego 10 zawieszają swoją działalność do odwołania.

• STACJA SOCJALNA JOHANNITÓW
W dniach 16 – 25 marca 2020 r. będzie zamknięta.

• GMINNE CENTRUM INFORMACJI
W dniach 13 – 27 marca 2020 r. będzie zamknięte.

• COWIK
Interesanci będą przyjmowani w godzinach od 10:00 do 13:00 tylko poprzez Biuro Obsługi Klienta, znajdujące się na parterze budynku – przyjmowanie wyłącznie pisemnej korespondencji.

• KOMUNIKACJA MIEJSKA:
W dniach 16 – 25 marca 2020 r. połączenia komunikacyjne w Bartoszycach będą zawieszone.

Ze względów sanitarnych i organizacyjnych apelujemy o ograniczenie wizyt w instytucjach publicznych, w tym w Urzędzie Miasta Bartoszyce. Zachęcamy do załatwiania spraw za pośrednictwem stron internetowych i telefonicznie.

Kontakt z Urzędem Miasta Bartoszyce:
tel. 89 762 98 04
fax 89 762 98 05
e-mail: urzad.miasta@bartoszyce.pl
www.bartoszyce.pl

Wszelkie niezbędne informacje dotyczą zasiłków opiekuńczych na dzieci w okresie zagrożenia koronawirusem dostępne są pod linkiem ZUS:

https://www.zus.pl/swiadczenia/zasilki/zasilek-opiekunczy/prawo-do-zasilku-i-okres-przyslugiwania

Apelujemy także o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.plgov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

źródło: UMB/bartoszyce.pl

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net