Niech połączy nas krew – 22 marca najbliższy pobór w Mrągowie

- Musimy się w tych trudnych chwilach zmobilizować i pomagać chorym i potrzebującym. Niech połączy nas krew, która ratuje ŻYCIE - mówi Jacek Gajda, prezes mrągowskiego HDK. I zaprasza 22 marca. Fot. archiwum prywatne JG

Uwaga krwiodawcy! Kolejna akcja poboru krwi zorganizowana przez mrągowski klub Honorowych Dawców Krwi oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie odbędzie się w niedzielę 22 marca w godzinach 9-13 na Placu Piłsudskiego w Mrągowie.Jeśli jesteś ZDROWY, nie masz przeciwwskazań – idź i oddaj krew. Zwłaszcza, że wciąż nie wiemy jak będzie się rozwijała sytuacja epidemiologiczna. – Zadbajmy wspólnie o zapasy krwi. Pamiętajcie, że krew może być przechowywana przez 43 dni – namawia do oddania życiodajnego płynu Jacek Gajda, prezes mrągowskiego oddziału HDK. – Musimy oddawać krew. Operacje, porody, przeszczepy, zabiegi, wypadki – tak naprawdę krew jest potrzebna non stop.

Jak zapewnia Jacek Gajda na Placu Piłsudskiego, prócz ambulansu, staną też dwa namioty. W pierwszym przeprowadzana będzie dezynfekcja i mierzenie temperatury, a także wypełnianie wstępnej ankiety na temat stanu zdrowia. A co w drugim? – Jeżeli przejdziemy wstępną selekcję, przejdziemy do drugiego namiotu i tam wypełnimy ankietę do poboru krwi i dopiero wtedy wejdziemy do ambulansu.

Jak zapewnia prezes mrągowskiego klubu krwiodawców zdrowie dawców i ekipy wyjazdowej jest najważniejsze. – Musimy się w tych trudnych chwilach zmobilizować i pomagać chorym i potrzebującym. Niech połączy nas krew, która ratuje ŻYCIE.


MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net