Burmistrz Kętrzyna apeluje do mieszkańców

fot. archiwum UMK

Od dziś – 25 marca – rząd wprowadza radykalne zaostrzenia spowodowane rozprzestrzenianiem się wirusa SARS – COV – 2. W związku z tym burmistrz Ryszard Niedziółka zwrócił się do mieszkańców z apelem.Nowe restrykcje dotyczą:
– ograniczenia w przemieszczaniu się z wyjątkiem drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z wirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego
– zakazu zgromadzeń powyżej 2. osób z wyłączeniem członków rodziny.

Burmistrz Kętrzyna wystosował apel do lokalnej społeczności o poważne
potraktowanie polecenia premiera. – Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni by zminimalizować zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówi Ryszard Niedziółka. – Proszę zatem mieszkańców o pozostanie w domach! Osoby starsze i samotne mogą skorzystać z pomocy wolontariuszy przy robieniu zakupów – numer infolinii to 89 751 48 89 – dodaje.

Władze Kętrzyna nadal wstrzymują funkcjonowanie komunikacji miejskiej, większają możliwości patrolowe Straży Miejskiej, a także utrzymują zakaz wstępu do urzędu i miejskich jednostek. Ponadto proszą by wszyscy, którzy mają do wykonania opłaty w kasie odłożyli to na później. – Nikt nie będzie państwa wzywał to uregulowania tych należności, zrobicie to wtedy gdy sytuacja z epidemią się uspokoi. Dziś najważniejsze jest nasze zdrowie – zapewnia burmistrz.

W trosce o zdrowie mieszkańców burmistrz Niedziółka zdecydował o wyasygnowaniu 300 tysięcy złotych na zakup sprzętu do Powiatowego Szpitala w Kętrzynie. Zdecydował również, że wszystkie laptopy i tablety, które szkoły mają na swoim wyposażeniu – zostaną wypożyczone uczniom, którzy takiego sprzętu nie posiadają. – Niektórzy po prostu nie mają w domu żadnego urządzenia – komputera czy tabletu i nie mogą uczyć się na równi z innymi. To w sumie około siedemdziesięciorga uczniów – mówi burmistrz Kętrzyna.

Komputery szkolne pozwalają jednak na zabezpieczenie tylko połowy uczniów, których rodzice są w trudnej sytuacji i nie stać ich na posiadanie takich urządzeń. Władze Kętrzyna zadecydowały o zakupie dodatkowych 36 urządzeń dla szkół i wypożyczenie ich pozostałym uczniom. – Każdy uczeń powinien mieć równe szanse w zdobywaniu wiedzy. W związku z tym przeznaczymy 65 tysięcy złotych na zakup laptopów w trybie pilnym – podkreśla burmistrz.

źródło: UM Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net