Bartoszyce. Pięć osób odpowie za naruszenie zakazu przemieszczania się

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja.gov.pl

Policjanci prewencji patrolujący ulice Bartoszyc podjęli interwencję wobec pięciu osób nie przestrzegających zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Wszyscy odpowiedzą przed sądem.


Interwencja miała miejsce w czwartek w godzinach porannych, dotyczyła czterech mężczyzn i jednej kobiety, którzy zlekceważyli wprowadzony 24 marca 2020 roku zakaz przemieszczania się osób na terenie całego kraju. Cała piątka spotkała się w celach towarzyskich na ławce przy ul. Warszawskiej w Bartoszycach. Każda z tych osób poniesie odpowiedzialność prawną za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa.


Od 24 marca do 11 kwietnia obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się osób na terenie całego kraju. Restrykcje nie dotyczą tylko ściśle określonych sytuacji, takich jak dojazd do pracy, wolontariat w walce z koronawiruse i załatwianie spraw niezbędnych do życia codziennego.

Nadal obowiązują ograniczenia związane z poruszaniem się komunikacją publiczną, zakazem zgromadzeń, zasadami bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych oraz szczególne zasady dla osób przebywających w zakładach pracy.

Szczegółowe informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można uzyskać na stronie internetowej www.gov.pl.

Źródło: KPP Bartoszyce