Radni MIS też wspierają szpital! Swoje diety przekazali na zakup pralko-suszarki

fot. fb/archiwum

Z uwagi na bieżącą sytuację radni Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej postanowili wspomóc miejscowy szpital. Po zapoznaniu się z bieżącymi potrzebami szpitala podjęli decyzję, by zakupić pralko-suszarkę, która miałaby służyć pracownikom SOR-u.Na zakup sprzętu piątka radnych przeznaczyła część swoich diet. – Nasza placówka, co prawda nie jest jednostką obecnie wytypowaną do bezpośredniego zwalczania epidemii, ale istnieje realne ryzyko, że w przypadku braków sprzętowych, zaplanowane operacje i zabiegi zostałyby odwołane – mówi Robert Wróbel, szef klubu radnych.

Radni szukali pomysłu, by pomóc najlepiej jak się da. Według uzyskanych informacji okazało się, że najbardziej przydatny jest sprzęt ochrony osobistej. Nie jest tajemnicą, że w szpitalach brakuje specjalistycznych maseczek chirurgicznych, maseczek z filtrami, osłon na twarz, a nawet kombinezonów. Z uwagi na obecne braki, placówki wykupują każde ilości sprzętu dostępnego na rynku. – Wierzymy i mamy nadzieje, że urzędy odpowiedzialne za nadzór i wyposażenie szpitali, tj. ministerstwo, NFZ czy wojewoda w końcu poradzą sobie z zarządzaniem w czasach kryzysu. Dlatego stwierdziliśmy, że lepszym rozwiązaniem jest zakup czegoś, co przydałoby się pracownikom w czasie epidemii, a jednocześnie będzie służyło dłużej – dodaje radny Wróbel.

Z pomocą ruszył Tomasz Charaziński, ratownik medyczny mrągowskiego szpitala, który skonsultował zakup z innymi pracownikami. Okazało się, że ratownicy potrzebują właśnie pralko–suszarki. – Nasza propozycja wpisała się nie tylko w potrzeby pracowników, ale też rozwiązuje, przynajmniej mamy nadzieję częściowo, problem związany z epidemią – mówi szef klubu radnych MIS. I nie chodzi tu nawet o koronawirusa – ratownicy medyczni na co dzień pracują w różnych warunkach, gdzie stykają się nie tylko z drobnoustrojami, ale też… najzwyklejszym brudem. Do tej pory pracownicy SOR swoje ubrania robocze zabierali do domu, co w czasie pandemii stanowi dodatkowe ryzyko dla ich bliskich. – W weekend wybraliśmy i zamówiliśmy sprzęt, a kurier dostarczył go na miejsce. Mamy nadzieję, że ten sprzęt będzie długo służył pracownikom mrągowskiego szpitala. Chcielibyśmy w taki symboliczny sposób im tym prezentem podziękować.

Ratownik Tomasz Charaziński poproszony o krótki komentarz skwitował to krótko: – Najważniejsze jest to, że teraz po skończonej akcji – już niezależnie od godziny – możemy wyprać swoje umundurowanie. Całemu klubowi podziękował w mediach społecznościowych: Dziękujemy Magdzie Lewkowicz, Agnieszce Pytel, Kamilowi Wojno, Robertowi Wróbel i Waldemarowi Cybul, radnym Rady Miejskiej z Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej za zakup pralko suszarki dla Ratownictwa Medycznego w Mrągowie.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net