Ta impreza będzie ich drogo kosztować

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Policjanci nieustannie monitorują ulice miast, parki, place zabaw sprawdzając czy wszyscy stosują się do zakazu przemieszczania. Jak się jednak okazuje, niektórzy za nic mają zarówno wprowadzone na czas epidemii zalecenia, jak i ostrzeżenia policji.


Przez  weekend w trakcie pełnionych służb  policjanci na terenie powiatu kętrzyńskiego  stwierdzili 17 przypadków naruszenia przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. Osoby lekceważące przepisy wprowadzone w trosce o zdrowie nas wszystkich zostały ukarane 500-złotowym mandatem.


W poniedziałek (6.04) doszło do kolejnej interwencji, tym razem wobec trzech mieszkańców Barcian,  którzy w parku urządzili sobie „spotkanie towarzyskie”, zakrapiane alkoholem. Mężczyźni tłumaczyli, że jest ładna pogoda i nie będą siedzieli w mieszkaniu. Funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne w kwocie po 500 złotych każdy z art. 54 kodeksu wykroczeń, który mówi o naruszeniu przepisów o zachowaniu się w miejscach publicznych w związku z ogłoszoną na terenie kraju pandemią koronawirusa i nakazali im rozejść się do domu.

źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net