30-latek twierdził, że jest „wolnym człowiekiem”. Policja wyprowadziła go z błędu

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Mrągowscy policjanci zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary. Mężczyzna unikał wymiaru sprawiedliwości, jednak ostatecznie nie uniknął spotkania z policją. Funkcjonariusze zatrzymali go, gdy… spacerował ulicami miasta. 30-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Mrągowie.


Poszukiwany mężczyzna zatrzymany został przez patrol policji w nocy czwartku na piątek (16/17.04). Funkcjonariusze patrolujący miasto przy ulicy Królewieckiej zwrócili uwagę na 30-letniego mężczyznę. – Policjanci zapytali o cel przemieszczania się w związku z obowiązującymi w czasie epidemii przepisami – mówi asp.  Dorota Kulig, oficer prasowy KPP w Mrągowie. – Mężczyzna powiedział, że nikomu nie będzie się tłumaczył, jest wolnym człowiekiem i będzie chodził tam, gdzie będzie chciał.


30-latek miał jednak pecha. Taki całkiem wolny nie był, ponieważ w policyjnych systemach widnieje jako osoba poszukiwana. – Sąd Rejonowy w Mrągowie wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do najbliższego aresztu – informuje asp. Dorota Kulig. Mieszkaniec Mrągowa ma do odbycia karę roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności za kradzież i kradzież z włamaniem. Noc spędził w policyjnym areszcie, skąd na drugi dzień miał trafić do aresztu.

źródło: KPP Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net