W Dłużcu płonął dom jednorodzinny, w Macharach budynki gospodarcze

W Dłużcu spłonął dach drewnianego domu jednorodzinnego. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Fot. OSP Piecki

Tuż przed weekendem sporo pracy mieli strażacy z powiatu mrągowskiego. W czwartek wyjeżdżali do płonącego domu jednorodzinnego w miejscowości Dłużec gm. Piecki, a dzień później do palących się budynków gospodarczych w Macharach.W czwartek (16.04) ok. godz. 9. rano strażacy w regionie dostali informacje o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Dłużec. – Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z JRG Mrągowo oraz OSP Piecki i Grabowo – informuje mł. kpt. Marcin Kordek z komendy powiatowej PSP w Mrągowie. – Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożarem objęty jest dach drewnianego domu, a ogień przepalił już konstrukcje dachu i płomienie wychodzą na zewnątrz.

Dzięki szybkiej reakcji strażaków pożar udało się szybko opanować i nie dopuścić do rozprzestrzenienia na zamieszkały parter budynku. Mieszkańcy opuścili dom o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych i nie potrzebowali pomocy. Przy trwającym ponad trzy godziny zdarzeniu brały udział jednostki z JRG Mrągowo, OSP Piecki, OSP Grabowo, OSP Szestno oraz patrol policji.

W piątek strażacy zostali zaalarmowani o pożarze budynków gospodarczych w miejscowości Machary gm. Piecki. Podmuchy silnego wiatru spowodowały, że ogień przedostał się z jednego budynku na sąsiedni. Jednak dzięki składnej akcji strażaków, pożar  udało się zagasić jeszcze zanim się rozwinął.

źródło: PSP Mrągowo/OSP Piecki

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Machary. POżar budynków gospodarczych. Fot. OSP Piecki/archiwum