Mrągowo. Miasto dostanie wsparcie na remont ul. Żołnierskiej i fotowoltaikę

Fot. Paweł Krasowski/mragowo.pl

Remont ulicy Żołnierskiej w Mrągowie otrzyma rządowe wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto dostanie też dofinansowanie na realizację budowy instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej.


Zadanie pn. „Przebudowa z rozbudową skrzyżowania ul. Żołnierskiej z DK nr 16 – ul. Wojska Polskiego w Mrągowie” zakwalifikowało się do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Poziom dofinansowania wynosi 50 proc. wydatków kwalifikowalnych. Inwestycja obejmuje przebudowę i rozbudowę części drogi gminnej ul. Żołnierskiej, w obrębie skrzyżowania z drogą krajową nr 16 – ul. Wojska Polskiego. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej, jednostronnego chodnika i zjazdów z betonowej kostki brukowej, a także oświetlenia ulicznego, odwodnienia drogi, przebudowę infrastruktury telekomunikacyjnej, sieci elektroenergetycznej i gazowej.


Większe, bo sięgające aż 85 proc., dofinansowanie przyznano na budowę instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej w Mrągowie. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który zakwalifikował mrągowską inwestycję do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Inwestycja polega na instalacji paneli fotowoltaicznych wykorzystujących energię słońca na terenie czterech placówek. Są to:

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mrągowie przy ul. Kopernika 2 – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 49,73 kWp (153 moduły fotowoltaiczne),
  • Szkoła Podstawowa Nr 4 w Mrągowie na os. Mazurskim 12 – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 49,73 kWp (153 moduły fotowoltaiczne),
  • Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Kubuś” w Mrągowie przy ul. Spacerowej 1 – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 30,23 kWp (93 moduły fotowoltaiczne),
  • Przedszkole Publiczne Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie przy ul. Brzozowej 7A – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 6,5 kWp (20 modułów fotowoltaicznych).

Mrągowski samorząd ubiegał się także o dofinansowanie remontu ulicy Krótkiej. Wniosek został pozytywnie oceniony, ale znalazł się na liście rezerwowej. Wniosek na ul. Krótką przeszedł pozytywnie wszystkie etapy oceny, lecz nie został zakwalifikowany do dofinansowania ze względu na wyczerpanie puli środków przewidzianych w ramach funduszu wyjaśnia burmistrz Stanisław Bułajewski. Mimo to dalej będziemy ubiegać się o potrzebne pieniądze na remont tej drogi, by jak najszybciej rozpocząć jej modernizację.

Obydwa zadania, które otrzymały dofinansowanie, planowane są do realizacji jeszcze w bieżącym roku.

źródło: UM Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net