Kętrzyńscy przedsiębiorcy liczą na wsparcie ze strony miasta

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Epidemia koronawirusa to szczególnie ciężki czas dla przedsiębiorców. Zamknięto kina, kawiarnie, puby i inne lokale. W związku z tym wielu właścicieli firm znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Władze miasta, nie czekając na tarczę antykryzysową rządu zareagowały od razu, wprowadzając tzw. „Pakiet dla Biznesu” ograniczający negatywne skutki epidemii COVID-19. Pierwsze zgłoszenia już są.Do chwili obecnej wpłynęło 10 wniosków z prośbą o zastosowanie ulgi w spłacie należności z tytułu podatku od nieruchomości. – Dziewięć wniosków dotyczy umorzeń, a jeden odroczenia terminu płatności – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. – Dodatkowo jedna osoba zwróciła się z prośbą o dofinansowanie do opłaty za czynsz lokalu – kontynuuje burmistrz.

W Kętrzynie jak dotąd wpłynęły dwa wnioski o wyrejestrowanie działalności gospodarczej i 44 wnioski o jej zawieszenie na czas epidemii.

Już w chwili, gdy rząd nakazał zamknięcie wielu firm, władze Kętrzyna rozpoczęły przygotowania pakietu pomocowego. Wsparcie samorządu dotyczy czasowego obniżenia czynszu (do 50%), odroczenia płatności czynszu (do 6 m-cy), rozłożenia należności na raty oraz umorzenia czynszu w szczególnych przypadkach.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie miasta mogą również liczyć na odroczenie terminu płatności lub umorzenie podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportu. Tu decyzje będą rozpatrywane indywidualnie, po analizie dokumentów finansowych.

Na piątkowej sesji Rady Miejskiej na wniosek burmistrza nad stosowną uchwałą pochylą się radni.

źródło: UMK

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net