Osadzeni z Dublin chętni do pomocy. Szyją maseczki w ramach akcji ministerstwa

ZK Dubliny/archiwum

Osadzeni z Zakładu Karnego w Dublinach szyją maseczki ochronne. A wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.Zarówno do szycia, jak też do pomocy w przygotowywaniu materiałów zgłosiło się wielu chętnych. W zaledwie kilka dni udało się uruchomić proces produkcyjny, który ciągle się rozwija. Celem akcji jest wsparcie instytucji, które muszą funkcjonować w trudnych warunkach epidemii.

W Zakładzie Karnym w Dublinach grupa skazanych pod nadzorem funkcjonariuszy SW codziennie szyje maseczki, które oprócz wykorzystania do celów wewnętrznych będą również przekazywane dla instytucji zaangażowanych w bezpośrednią walkę
z koronawirusem.

W akcję „Resort Sprawiedliwości Pomaga” zaangażowanych jest już ponad 80 zakładów karnych w całym kraju i ponad 1000 więźniów. W przywięziennych wytwórniach powstaje miesięcznie ponad milion maseczek, około 60 tys. fartuchów i kombinezonów, a także 120 tys. litrów płynów dezynfekujących. Środki ochronne są systematycznie przekazywane potrzebującym.

Akcję wsparcia walki z koronawirusem przez Ministerstwo Sprawiedliwości można śledzić pod hasztagiem #ResortSprawiedliwościPomaga.

źródło: ZK w Dublinach

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net