Z mrągowskiego MDK na pewno nie wieje nudą [VIDEO]

Z mrągowskiego MDK na pewno nie wieje nudą. Fot. archiwum MDK Mrągowo

Kto z nas zdawał sobie sprawę, że obecna sytuacja potrwa tak długo? Pewnie nikt. Taka długa rozłąka w każdym obszarze działania jest już mocno uciążliwa. W Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie też czuć już tęsknotę za codzienną pracą, tymczasem wszyscy musimy jakoś sobie radzić na… odległość.Pracownicy MDK-u przygotowali kolejne ciekawe propozycje, które mogą pomóc przetrwać ten czas, a przy okazji rozwijać zainteresowania swoich wychowanków i pielęgnować pasje. — Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Piszcie, pytajcie, dzwońcie: mdknmr@gmail.com lub mdkmragowo@op.pl — informuje dyrektor Ewa Gnoza.

Zajęcia z robotyki i grafiki komputerowej
Kostka Rubika to zabawka logiczna wynaleziona w 1974 roku. Do Polski trafiła sześć lat później. Nadal jest to popularna logiczna kostka, którą wszyscy chętnie układają. Podajemy link do nagranego specjalnie dla Was filmiku z podpowiedzią – instrukcją nauczyciela, jak sobie z nią poradzić i cieszyć się efektem:

Mały Kopernik i Mały Einstein
Propozycje nauczyciela jak z robić w domu kolorowy deszcz, wulkan czy balonową masę. Doświadczenia to super nauka i zabawa dla całej rodziny:

Pracownia plastyczna, rękodzielnicza i teatralna
Nauczyciele przygotowali konkurs plastyczny „Wiosna ach to Ty” – z uwzględnieniem rodzinnego spędzania czasu w obecnej sytuacji. Zachęcamy do udziału w konkursie – REGULAMIN.

Również nauczyciele pracowni plastycznej rękodzielniczej, tanecznej i teatralnej szyją maseczki i tworzą na szydełku dziecięce czapki na licytację i kiermasz Być dla innych, a są to panie: Iwona Krapa, Agata Goszczyńska, Ewa Gnoza, Dorota Janecka i Barbara Dziewiałtowska-Gintowt. Powstają też kolejne maskotki Być dla innych, które tworzy niezawodna Iwona Hermanowicz.

Panie uszyły około 1000 maseczek, część z nich w ramach akcji „Darmowe maseczki ochronne dla mieszkańców Mrągowa”. To wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego i mrągowskich harcerzy, w którą MDK się włączył. Pozostałe maseczki z materiału zakupionego z Rady Rodziców przekazane zostały uczestnikom zajęć, pracownikom oraz na potrzeby Domu dla Dzieci w Mrągowie. — Szyjemy nadal — mówi Ewa Gnoza i dodaje: — Jeśli ktoś z naszych uczestników i jego rodziny potrzebuje maseczek, można się do nas zgłosić na mail: mdkmragowo@op.pl lub telefonicznie: (89)741 25 32 i 696 022 539.

Pracownia taneczna
W czwartki odbywają się treningi online z Maćkiem Shevą – hip hop freestyle (Smyki, Family Squad, Rem), a we wtorki i piątki – popping. W tym celu powstały też zamknięte grupy na Facebooku. Tam odbywają się lekcje, która prowadzi dyrektor Ewa Gnoza i jej córka Martyna w roli wolontariuszki. — Dzięki stałemu kontaktowi przekazujemy propozycje wspólnych treningów rodzinnych. Otrzymujemy zdjęcia oraz filmiki, co sprawia nam ogromną radość. Dziękujemy!!! — dodaje dyrektor Gnoza.

źródło: MDK

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net