Władze Kętrzyna dokupują sprzęt, by młodzież miała się na czym kształcić

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Władze Kętrzyna ponownie zadeklarowały pomoc uczniom miejskich szkół. Pierwsze „podejście” burmistrz Niedziółka zrobił na przełomie marca i kwietnia, kiedy do najbardziej potrzebujących sprzętu uczniów trafiły laptopy będące na wyposażeniu szkół.Nowe laptopy dla kętrzyńskich szkół
Jak informuje biuro prasowe urzędu, miasto zakupiło już laptopy do kętrzyńskich szkół. Niebawem komputery zostaną przekazane dyrektorom placówek oświatowych, a następnie uczniom i kadrze pedagogicznej. W związku z zamknięciem szkół nauczyciele muszą realizować podstawę programową, a uczniowie muszą uczyć się zdalnie. Niestety wielu z nich nie może uczestniczyć w zajęciach z powodu braku komputera lub zdalnej pracy rodziców.

W ramach konkursu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup laptopów w wysokości 80 tys. złotych — mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. — Zakupiony sprzęt pozwoli na kontynuację nauki uczniów poprzez zdalną pracę z nauczycielem. Po dokonaniu zakupu komputery zostaną przekazane do Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, a następnie użyczone zostaną dla uczniów, którzy nie mają warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym.

Pierwsze komputery trafiły do uczniów kętrzyńskich szkół w marcu i kwietniu i były to laptopy będące na wyposażeniu szkół podstawowych, które rozdysponowali dyrektorzy placówek. To jednak nie wszystko, ponieważ władze postanowiły sięgnąć także po sprzęt z programu Ministerstwa Cyfryzacji. — Rząd ogłosił kolejny konkurs na laptopy dla szkół, a pula tego konkursu wynosi znów 180 mln złotych. Miasto Kętrzyn zamierza także w nim złożyć wniosek — dodaje burmistrz Niedziółka.

Chcemy jak najszybciej umożliwić włączenie się w codzienne zajęcia szkolne, poprzez edukację zdalną, wszystkim kętrzyńskim uczniom. Większość komputerów już do nas dotarła i jest przygotowywana do użytku. Niebawem dotrą ostatnie sztuki — mówi Maciej Wróbel, zastępca burmistrza.

Po zakończonym okresie zdalnego nauczania sprzęt komputerowy zakupiony w ramach programu powróci do szkół i będzie wykorzystywany w dalszym procesie edukacyjnym. (ms)

źródło: UMK