Mrągowo. Tragiczny finał nocnego pożaru. Nie żyje jedna osoba

Fot. asp. Radosław Charabin/PSP w Mrągowie

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek w Mrągowie. Nie żyje jedna osoba.W czwartek 14 maja około godziny 23.30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Mrągowie otrzymał informację, że w Mrągowie na ul. Mrongowiusza z jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym wydobywa się dym. W pierwszej fazie do zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Mrągowa. — Po przybyciu na miejsce okazało się, że część mieszkańców ewakuowała się o własnych siłach przed przybyciem Straży Pożarnej, a na klatce schodowej panuje duże zadymienie — informuje mł. kpt. Marcin Kordek z PSP w Mrągowie.

Kierujący Działaniami Ratowniczymi uzyskał informacje, że w lokalu mogą przebywać ludzie. Strażacy odłączyli prąd i zakręcili zawór gazu w budynku. Wyważyli drzwi do mieszkania i jednocześnie z podaniem prądu gaśniczego na palące się powierzchnie rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń. — W trakcie gaszenia zlokalizowali poszkodowanego domownika, u którego niestety nie stwierdzili funkcji życiowych — dodaje mł. kpt. Marcin Kordek.

Po ugaszeniu pożaru ponownie przeszukano wszystkie pomieszczenia mieszkania. Ratownicy wykorzystali wentylator nadciśnieniowy do przewietrzenia klatki schodowej i mieszkań, a następnie zbadali wszystkie lokale na możliwość wystąpienia tlenku węgla by osoby ewakuowane mogły bezpiecznie wrócić do swoich lokali.

W zdarzeniu brały udział zastępy z JRG Mrągowo, Oficer operacyjny KP PSP Mrągowo, OSP Wierzbowo, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe, ZRM i Policja.

źródło: PSP Mrągowo