Komendant przygranicznej placówki odchodzi na emeryturę

Fot. W-MOSG/archiwum

W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, 18 maja odbyło się pożegnanie oficera odchodzącego na emeryturę. Z mundurem po ponad 30 latach służby rozstał się ppłk SG Sławomir Ciok, Komendant Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim im. mjr. Bolesława Kontryma ps. Żmudzin.Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Inglot podziękował odchodzącemu na emeryturę oficerowi za długie lata służby, merytorykę i wkład wniesiony w rozwój formacji, a także za wzorową postawę w realizacji obowiązków służbowych. Świeżo upieczonemu emerytowanemu oficerowi życzył, by wspominał on służbę w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej z uśmiechem i aby nowy rozdział życia, który właśnie rozpoczął był pełen dobrych chwil. Ppłk SG Sławomir Ciok podczas wideokonferencji podziękował kierownictwu, kadrze kierowniczej, funkcjonariuszom i pracownikom Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej za lata owocnej współpracy.

Ppłk SG Sławomir Ciok po ukończeniu Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych z filią w Kętrzynie rozpoczął służbę w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na wielu stanowiskach wykonawczych i kierowniczych. W marcu 2013 został komendantem Placówki Straży Granicznej w Sępopolu, a rok później komendantem Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim.

Za wzorową służbę ppłk SG Sławomir Ciok wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in. Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

źródło: W-MOSG