Komunikacja miejska w Mrągowie jest, ale na razie zastępcza [ROZKŁAD]

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. UMM/mragowo.pl

Sytuacja związana z miejską komunikacją publiczną w Mrągowie jest bardzo dynamiczna. Tymczasem od poniedziałku funkcjonują tymczasowe nr 2 i 4.W związku z rozwojową sytuacją, miasto udostępniło wyłącznie liniowe rozkłady jazdy, które pokazują całą trasę przejazdu z godzinami odjazdu z każdego przystanku. Uruchomione tymczasowe linie autobusów nr 2 i nr 4 poruszają się po trasach komunikacji miejskiej, zatrzymując się na wszystkich przystankach.

Linia nr 2 jedzie na trasach w dwóch wariantach:

  • I wariant (odjazd: 5:22, 6:22, 13:17, 14:38): Marcinkowo – Mrągowo przez os. Mazurskie, centrum do Mrągowo – Leśna Droga. Powrót z Mrągowo – ul. Leśna Droga o godz. 6:05 bez zajazdu na os. Mazurskie i o godz. 7:12, 14:12, 15:27 z zajazdem na os. Mazurskie.
  • II wariant (odjazd: 11:27): Marcinkowo – Mrągowo przez os. Mazurskie, centrum, Cmentarz Komunalny przy ul. Młodkowskiego do Polska Wieś. Powrót z Polskiej Wsi o godz. 12:34.

Linia nr 4 jedzie na trasach w dwóch wariantach:

  • I wariant (odjazd: 5:27, 6:27, 13:22, 14:43): Mrągowo – os. Nikutowo przez os. Grunwaldzkie, centrum do Mrągowo – ul. Giżycka . Powrót z Mrągowo – ul. Giżycka o godz. 6:04, 7:11, 14:11, 15:26.
  • II wariant (odjazd: 7:56): Mrągowo, os. Nikutowo przez os. Grunwaldzkie, centrum, Cmentarz Komunalny przy ul. Młodkowskiego do Polska Wieś. Powrót z Polskiej Wsi  o godz. 8:53.

Wszystkie autobusy jadące w kierunku ul. Leśna Droga i w kierunku ul. Giżyckiej oraz powrotne są skomunikowane ze sobą w centrum miasta na przystanku RATUSZ, umożliwiając pasażerom przesiadki. Nazwy przystanków oraz ich numeracja (w nawiasach) umieszczone w liniowych rozkładach jazdy znajdują się na wiatach przystankowych oraz na stałych rozkładach jazdy informuje burmistrz Stanisław Bułajewski. Przystanek początkowy i kolejne przystanki na których zatrzymuje się autobus oznaczone są godzinami odjazdu w sposób narastający.

Zastępcza komunikacja publiczna jest bezpłatna.

źródło: UM Mrągowo