Komputery z rządowego programu będą służyły dzieciom z gminy Mrągowo

Fot. archiwum gminy

Gmina Mrągowo przekazała do swoich szkół 26 komputerów, które trafią do uczniów w ramach projektu „Zdalna Szkoła”. — Na ten cel uzyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 60 tysięcy złotych ze środków Ministerstwa Cyfryzacji, co w całości pokryło kwotę wydaną na zakup — informuje wójt Piotr Piercewicz.Nowe komputery będą służyć uczniom szkół podstawowych z terenu gminy Mrągowo do nauki zdalnej. Po 5 komputerów otrzymały szkoły w Bożem i Kosewie, 7 sztuk trafiło do Szestna, a 9 do szkoły w Marcinkowie.

Jednocześnie jesteśmy także w trakcie realizacji zakupu kolejnych komputerów, z kolejnego dofinansowania w kwocie 75. tysięcy złotych — dodaje wójt gminy Mrągowo. — Zatem już wkrótce następne komputery trafią do szkół. Wcześniej, na cele nauki zdalnej przekazaliśmy także kilkanaście laptopów z zasobów gminy, a także z naszych szkół. Wszystko po to, by w tym trudnym okresie stworzyć uczniom jak najlepsze warunki do nauki w domu.

Komputery dyrektorom czterech placówek edukacyjnych przekazali wójt Piotr Piercewicz i dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Bogdan Kossakowski.

źródło: Gmina Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net