37-latek znęcał się nad własną babcią. Odpowie za to przed sądem

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

O policyjnym dozorze zadecydował prokurator wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad swoją babcią. Policjanci ustalili, że sprawca od października ubiegłego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad starszą kobietą.Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie miasta. Interweniujący policjanci ustalili, że 37-latek od października 2019 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją babcią. – Podczas interwencji mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Jedynym sposobem, by zapewnić kobiecie spokój i bezpieczeństwo było odseparowanie awanturnika od pokrzywdzonej – mówi st. sierż. Anna Baluta z Zespołu d/s Wykroczeń przy Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze przyjęli od zgłaszającej zawiadomienie o znęcaniu oraz wdrożyli w rodzinie procedurę niebieskiej karty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej.

We wtorek (2.06) na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec 37-latka dozór policyjny połączony z zakazem opuszczania kraju. Teraz mężczyzna będzie musiał 3 razy w tygodniu stawiać się w kętrzyńskiej jednostce policji.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu – przypomina st. sierż. Anna Baluta.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net