Ponad dwa promile u sternika promu na jeziorze Czos

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał sternik promu, który pływał po jeziorze Czos. Za kierowanie łodzią pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.W niedzielę o godzinie 8.00 mrągowscy policjanci otrzymali informację, że sternik promu poruszającego się po jeziorze Czos może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze, którzy niezwłocznie przyjechali pod wskazany adres i sprawdzili stan trzeźwości wskazanego sternika.

Badanie potwierdziło podejrzenie zaniepokojonego świadka. Wykazało bowiem, że sternik miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ale to nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna nie miał przy sobie obowiązkowych dokumentów potwierdzających uprawnienia, ani dokumentu rejestracyjnego czy świadectwa zdolności żeglugowej, co prawo określa jako wykroczenie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za brak dokumentów według ustawy o żegludze śródlądowej grozi mu kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net