Młode siatkarki z Wilkowa bez konkurencji w województwie! Czas na… Mistrzostwo Polski?

W Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Województwa w siatkówkę plażową młodziczek (dziewczęta rocznik 2005 i młodsze). W zawodach uczestniczyło 11 zespołów z Olsztyna, Iławy, Ostródy, Elbląga i Wilkowa (dwa składy). Turniej rozgrywano systemem „brazyliskim”, co oznacza, że po drugim przegranym meczu drużyna odpada z gry.

Zawody rozpoczęły się od kłopotów, ponieważ podczas weryfikacji dokumentów okazało się, że część dziewcząt ma… przeterminowane badania lekarskie i sędzia główny nie wyraził zgody i na ich start do momentu uaktualnienia badań przez lekarza. Na szczęście „na cito” udało się zrobić badania w przychodni w Ostródzie i około godziny 13.00 obie drużyny z Wilkowa stanęły na boiskach do walki. Ceną były jednak przegrane pierwsze mecze i konieczność pełnej mobilizacji w dalszej grze.

Obie drużyny Wilczka rozpoczęły swoje mecze równolegle tuż po powrocie z przychodni. Niestety młodsza ekipa (Aleksandra Rutkowska/Magdalena Zalewska) nie dała rady utrzymać się w grze i po przegranej z drużyną KurianVolley Olsztyn zajęła 9. miejsce. Starszy zespół (Aleksandra Karnicka/Oliwia Kuberska) otrząsnął się i wygrał swój mecz z Olsztynem 2:0. W drugim meczu para z gminy Kętrzyn walczyła z kolejną drużyną z Olsztyna. Dziewczęta poradziły sobie, wygrywając 2:0. Po krótkiej chwili odpoczynku trzeba było stanąć do walki o półfinał z ekipą z Iławy.

Tu już zaczęły się wyrównane mecze i nikt nie chciał odpaść bez walki. Pierwszy set przegrany, a w drugim walka na przewagi i wygrana. Trzeci set to bardzo wyczerpujący pojedynek fizyczny i psychiczny, ale się udało – kolejne zwycięstwo. Awans do półfinału turnieju i jednocześnie awans do półfinałów Mistrzostw Polski.

W spotkaniu półfinałowym wilkowianki zmierzyły się z gospodarzem rozgrywek SMS-em Ostróda. Obie drużyny były już bardzo wyczerpane i starały się „dojechać” do końca meczu. Więcej sił zachowały podopieczne Edwarda Szudzicha, które odniosły kolejne zwycięstwo. Pozostał jeszcze jeden mecz o tytuł mistrza województwa z wieloletnim rywalem z Elbląga, zespołem IKS Atak.

Przed meczem dziewczęta stwierdziły, że „nie po to tyle się namęczyły żeby teraz przegrać” – i tę myśl było widać w grze, bardzo ambitnej, solidnej, bez zbędnego ryzyka, ale i z pewnością siebie i precyzją zagrań. – Pierwszy set wygrany dość wysoko bardzo osłabił fizycznie przeciwniczki i drugi set był cały czas pod naszą kontrolą – relacjonuje trener Szudzich z Wilkowa. – Cały turniej trwał 10 godzin, a końcowe mecze odbywały się po 10-15 minutach odpoczynku. Dziewczęta były bardzo zmęczone po meczach, ale szczęśliwe. Przed nimi półfinały Mistrzostw Polski, które odbędą się na początku lipca w Kołobrzegu.