W Bartoszycach kierowcy sami eliminują nietrzeźwych uczestników ruchu

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

W miniony weekend na drogach powiatu bartoszyckiego pojawiło się kilku amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. W dwóch przypadkach, odnotowanych przez policję, jazdę pijanym kierującym przerwali inni uczestnicy ruchu.W niedzielę (21.06) w Wirwiltach w gm. Bartoszyce dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu zatrzymano 53–letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany kierowca nie posiadał prawa jazdy, które już wcześniej stracił za… kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Wobec zatrzymanego kierowcy orzeczono także dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów obowiązujący w chwili zatrzymania. W ciągu ostatnich 5 lat był to czwarty raz kiedy został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem przed sądem odpowie dodatkowo za złamanie orzeczonego zakazu.

Tego samego dnia po godz. 14.00 mieszkaniec gm. Bisztynek zauważył nietrzeźwego rowerzystę jadącego drogą z Bisztynka w kierunku Dąbrowy. Nietrzeźwy kierowca nie przestał jechać dalej, mimo próby zatrzymania przez świadka. To dzięki jego właściwej postawie pijany rowerzysta został zatrzymany. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

W sobotę po godz. 20.00 w Łabędniku w gm. Bartoszyce patrol drogówki zatrzymał do kontroli osobowe volvo. Okazało się, że pojazdem kierował 16–letni mieszkaniec Bartoszyc, a samochód nie był ubezpieczony. Nieletni za kierowanie pojazdem bez uprawnień odpowie przed sądem. W tym przypadku odpowiedzialność poniosą również osoby dorosłe, które udostępniły pojazd nieletniemu, wiedząc o tym, że nie posiada prawa jazdy.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net