Pijany kierowca zatrzymany w Mikołajkach. Dwa promile w organizmie, a w samochodzie 8-letnie dziecko

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. archiwum policji

Dzięki informacji o pijanym mężczyźnie za kierownicą policjanci z posterunku w Mikołajkach zatrzymali 35-latka, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.


Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek po godz. 18. Ulicami Mikołajek miał poruszać się nietrzeźwy kierowca. We wskazane miejsce pojechał patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli opisanego VW Borę na stacji paliw. Przy nim, na chwiejących się nogach, stał mężczyzna, który próbował zatankować auto. W środku siedziała kobieta i 8-letnie dziecko.


Badanie stanu trzeźwości nieodpowiedzialnego kierowcy wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach ustalono także, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wkrótce z popełnionych przestępstw będzie tłumaczył się przed sądem.

Zgodnie z Kodeksem Karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy osoba taka była wcześniej prawomocnie skazana za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub prowadziła pojazd w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: policja