Są pieniądze na rozwój wsi. Radni sejmiku wojewódzkiego podzieleni

Dwa sołectwa z gminy Sorkwity otrzymały wsparcie w ramach Małych Grantów Sołeckich. Fot. UG Sorkwity

W minionym tygodniu radni sejmiku wojewódzkiego przyjęli wsparcie na rozwój warmińsko-mazurskich wsi. Za głosowało osiemnastu radnych koalicji PO, .N i PSL, przeciw było dziesięciu radnych Prawa i Sprawiedliwości.


W ramach projektu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” podzielono blisko 250 tys. złotych, które trafiły do gmin. W naszym regionie ze wsparcia skorzystały gminy Mrągowo (20 tys.), Barciany (19 305), Węgorzewo (20 tys.), Ruciane-Nida, Biskupiec, Olecko, a także Pasłęk, Braniewo, Ostróda, Dobre Miasto, Stawiguda i Iława

W ramach dofinansowania „Małych Grantów Sołeckich” wsparcie otrzymało 36 projektów. Konkurencja była duża, bo do konkursu stanęło aż 157 wniosków. Na pieniądze mogą liczyć między innymi sołectwa z terenu gminy Górowo Iławeckie (jeden projekt o wartości 12 tys.) i gminy Sorkwity (dwa projekty na łączną kwotę blisko 30 tys.).

Umowy na „Małe Granty Sołeckie” podpisane!
W Urzędzie Gminy w Sorkwitach zostały już podpisane umowy na realizacje projektów. W sołectwie Warpuny realizowany będzie projekt o nazwie „Miodowa Strefa Relaksu” o wartości 14 968 złotych, natomiast w sołectwie Zyndaki powstanie „Ziołowa Przystań” o wartości 14 505 złotych. Umowy z ramienia zarządu województwa podpisała wicemarszałek Sylwia Jaskulska. W imieniu sołectwa Warpuny podpis złożyła sołtys Justyna Gałka, a w imieniu sołectwa Zyndaki sołtys Mirosława Król.

źródło: UG Sorkwity