Policjant z Mrągowa znowu pomaga. Rafał Syczew pobiegł na rzecz rodzin swoich poległych kolegów

Fot. archiwum policji

Sierż. szt. Rafał Syczew uczestniczył w wirtualnym biegu charytatywnym na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.Mrągowski funkcjonariusz czynnie uprawiał sport już od szkoły podstawowej. Na początku była to piłka nożna, a teraz są to głównie długodystansowe biegi. Sport to jego sposób na aktywną formę spędzania czasu wolnego, ale też i dbanie o kondycję fizyczną, która jest niezbędna do wykonywania pracy w policji.

Celem Wirtualnego Biegu Charytatywnego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie jest propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego, a także integracja środowiska policyjnego. Bieg ma charakter charytatywny. Opłaty startowe wnoszone przez uczestników trafiają bezpośrednio na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Mrągowski funkcjonariusz w biegu startował już w ubiegłym roku, po pokonaniu 4800 m zajął trzecie miejsce w kategorii podoficerów policji. W tym roku pokonał ponad 20 kilometrową trasę.

Nie ukrywam, że bardzo żałuję, że w tym roku bieg nie mógł się odbyć na trasie w Szczytnie, bo to był jeden z moich docelowych startów, gdzie chciałem pobiec naprawdę mocno… Ale wszyscy wiemy jak jest — mówi sierż. szt Rafał Syczew. — Niestety w tym roku bieg nie mógł się odbyć w takiej formie jak rok temu i organizatorzy postanowili zorganizować bieg wirtualny. W niedzielę z samego rana wystartowałem w Wirtualnym Biegu Charytatywnym na Rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Aby zaliczyć bieg trzeba było pokonać 5 km, ja zrobiłem troszkę więcej…czyli 20,28km. Żeby wystartować w biegu trzeba było wpłacić pieniążki na rzecz Fundacji co też uczyniłem. Zachęcam wszystkich do wspierania wszystkich Fundacji niosących pomoc innym.


Osoby, które nie czują się na siłach, by podjąć rywalizację, mogą wesprzeć inicjatywę WSPol w Szczytnie i wspomóc podopiecznych Fundacji poprzez wpłatę dobrowolnej kwoty na konto fundacji:

Dane do przelewu:
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Nr konta: 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167
W tytule proszę wpisać: II Bieg WSPol

źródło: policja