Ponad 30 osób ewakuowano, bo w budynku ulatniał się gaz!

Fot. Czytelnik

Do groźnej sytuacji doszło w jednym z bloków przy ul. Uroczej w Kętrzynie. Ewakuowano 32 osoby. W jednym z mieszkań ulatniał się gaz. Jak się później okazało, przyczyną były niezakręcone kurki w kuchence. Gdyby nie sprawna reakcja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii.W środę kwadrans przed godz. 13:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez pracownika pogotowia gazowego, że w jednym z mieszkań bloku przy ul. Uroczej ulatnia się gaz. Z informacji przekazanych wynikało, że w mieszkaniu może przebywać mężczyzna, a drzwi są zamknięte.

Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci. — Obecny na miejscu pracownik pogotowia gazowego zmierzył stężenie gazu, które wyniosło 3000 ppm — informuje mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik kętrzyńskiej policji. — Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej natychmiast z budynku ewakuowali 32 osoby. Po wyważeniu przez strażaków drzwi okazało się, że w mieszkaniu faktycznie przebywa człowiek. Mężczyzna spał. W kuchni natomiast były odkręcone kurki w kuchence gazowej, z których wydobywał się gaz.

Zespół ratownictwa medycznego po zbadaniu mężczyzny nie stwierdził zagrożenia dla jego życia i zdrowia. Podczas rozmowy poszkodowany przekazał, że nie słyszał pukania do drzwi. Mieszkaniec miasta był trzeźwy i nie potrafił wytłumaczyć dlaczego kurki były odkręcone. Po wyeliminowaniu zagrożenia wszyscy wrócili do swoich mieszkań. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Teraz funkcjonariusze z kętrzyńskiej komendy Policji będą szczegółowo wyjaśniać przebieg tego zdarzenia.

źródło: policja