Ustalono tożsamość kobiety, która tonęła w Gryficach. To 50-letnia mieszkanka Kętrzyna

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Kętrzyńscy policjanci dzięki zgłoszonemu zaginięciu ustalili tożsamość nieprzytomnej kobiety, która przebywa w Szpitalu w Gryficach. Kobieta została wydobyta z Morza Bałtyckiego i trafiła do szpitala. Zaniepokojona brakiem kontaktu z siostrą mieszkanka miasta poprosiła o pomoc kętrzyńskich policjantów.


W poniedziałek kętrzyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu kobiety. Z przekazanych informacji wynikało, że siostra zawiadamiającej ma przebywać w Kołobrzegu i mieszkać w namiocie na plaży. Jak poinformowała wcześniej miała kontakt telefoniczny z 50-latką natomiast od 4 lipca br. kontakt ten się urwał, ponieważ telefon komórkowy, który posiadała jest wyłączony. W obawie, że mogło coś się stać kętrzynianka postanowiła poprosić policję o pomoc w odnalezieniu jej siostry i złożyła zawiadomienie o zaginięciu.


Dobra pamięć wzrokowa przydaje się w policyjnej służbie. Właśnie taką umiejętnością wykazał się funkcjonariusz wydziału kryminalnego, który podczas czynności wykonywanych ze zgłaszającą przypomniał sobie artykuł, który był umieszczany w mediach, że na terenie właśnie Kołobrzegu została z Morza Bałtyckiego wydobyta kobieta i nieprzytomna przebywa w Szpitalu w Gryficach. Zdjęcie wizerunku umieszczonej kobiety dokładnie odpowiadało rysopisowi podanemu przez zaniepokojoną zgłaszającą kobietę.

Funkcjonariusz pamiętał, że koszalińska policja od 9 lipca szukała kontaktu z osobami, które mogą znać kobietę, której tożsamości nie udało się ustalić, gdyż nie było przy niej żadnych dokumentów ani przedmiotów. Policjant prowadzący sprawę kiedy pokazał zgłaszającej fotografię ta od razu potwierdziła, że to jej zaginiona siostra.

Kobieta bardzo dziękowała policjantom, za tak sprawne i szybkie odnalezienie bliskiej jej osoby.

źródło: policja